Prawda z Hotelem Komeda wyszła na jaw

Powracamy do sprawy wystawionego na sprzedaż Hotelu i Restauracji Komeda. Właścicielem tego kultowego miejsca na mapie Ostrowa Wlkp. jest ostrowianka pani Anna Walczak wraz z mężem.

Na pomysł stworzenia prestiżowego miejsca wpadli 26 lat temu. W tamtym czasie w Ostrowie nie było żadnego czynnego hotelu. Państwo Walczak dostrzegli atrakcyjne miejsce przy powstającym kinie Komeda i to właśnie tutaj powstała luksusowa restauracja wraz z 5 pokojami hotelowymi.
Na bazie sukcesu i niedoboru miejsc noclegowych w Ostrowie rozbudowano obiekt o 5 apartamentów i 22 pokoje.

Jak wspomina pani Anna, chciała stworzyć wyjątkowe miejsce z najlepszą obsługą.

– Kiedy zaprosiliśmy do współtworzenia hotelu i restauracji Komeda najlepszych nam znanych kucharzy, kelnerów oraz recepcjonistów, chcieliśmy dokwalifikować ich do europejskiego poziomu. W tym celu wysłaliśmy kucharzy do włoskich restauracji. Udało nam się utrzymać wspaniałych ludzi do dzisiaj, którzy dbają o podniebienia klientów. – wspomina Anna Walczak, właścicielka Restauracji i Hotelu Komeda.

Po publikacjach medialnych z informacją o znalezionym ogłoszeniu, rozdzwoniły się telefony z pytaniami dlaczego pojawiło się ogłoszenie i co się dzieje. Pani Anna uspokaja i zapewnia, że hotel i restauracja w dalszym ciągu będą funkcjonować na niezmienionym poziomie.

– Zbliżająca się jesień życia pozwoliła na chwilę refleksji nad naszym życiem i w głowie zrodziła się myśl by zbadać rynek nad ewentualnym znalezieniem osoby godnej do przejęcia tego miejsca. Oczywistym jest, że taki proces nie odbywa się z dnia na dzień, lecz często trwa latami.

Dlatego raz jeszcze pragnę zapewnić, że restauracja i hotel istnieją oraz dobrze prosperują. A jeśli ktoś miałby wątpliwości to serdecznie zapraszamy w nasze progi by przekonać się, że są z nami sprawdzeni kucharze, kelnerzy czy witające uśmiechem recepcjonistki. – zapewnia pani Anna Walczak.

Jak widać wcześniejsze publikacje wywołały słuszne zainteresowanie mieszkańców regionu, ale dotychczasowa działalność pani Anny wraz z mężem pozwalają być spokojnym o dalsze istnienie Restauracji i Hotelu Komeda.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ted
4 miesięcy temu

Pracowałem tam dawno temu, oczywiście bez umowy, bo im szkoda kasy na zus! Oszuści i złodzieje!

Klient
9 miesięcy temu

Byłem zmuszony być w tym hotelu z powodów służbowych… Hotel lata swojej świetności ma już za sobą… Ewidentnie potrzebuje generalnego remontu i zmiany zarządzania. Czuć tam ducha poprzedniej epoki… Pracownicy starają się jak mogą i są mili, ale to zbyt mało.. Chyba nikt nie chce tam pracować bo podczas pobytu to pani z recepcji obsługiwała nas w restauracji, a dodatkowo brak win z karty…

Wow
9 miesięcy temu

Takiego mobbingu jakiego doświadczyłam w tym śmiesznym hotelu nigdy nie zapomnę. Cała ta rodzinka sra wyżej niż dupę ma. Nigdy żaden kucharz nie widział Włoch na oczy, jak można tak kłamać pani Anno?? Poniżanie pracowników jest i było na porządku dziennym. Pracowałam na cały etat, na umowie ćwierć. Kurcze książkę mogłabym napisać…

Pomona
9 miesięcy temu

Wszystko co wychodzi z ust włascicieli to jest kłamstwo. Wszyscy dobrzy pracownicy stamtąd odeszli, zarobki były I są żenujące, zostali tylko tacy ktorzy sa na poziomie włascicieli, a to daje wiele do życzenia. Cała rodzina Walczaków to banda prostaków którym z niewiadomego powodu wydaje sie ze sa lepsi od innych. Hotel juz przynajmiej od 10 lat upada I jedzie na oparach, a teraz sprzedaja bo chca uciec jak szczury z tonącego okrętu. Zagadką Nostradamusa jest skad Ci ludzie maja takie mniemanie o sobie I tym hotelu. Hotel Komedia to właściwa nazwa. Wstyd.

Gruszka
9 miesięcy temu

TRAGEDIA. Nie trzymają się po prostu, oszukują na każdym kroku. Bardzo dobrze, że sprzedają. Mam nadzieje, że przejmie to ktoś inny

Obserwator
10 miesięcy temu

Jesień życia.. Dobre ale nie kupuję tego i myślę że większość czytelników również. Stary hotel z latami świetności daleko za sobą, bez remontów już dawno przestał się wpisywac w bazę hotelowa na wysokim poziomie, lokalizacja tragiczna, pokoje powoli późny PRL a koszty utrzymania rosną. Koszty które trzeba tam zainwestować plus cena hotelu to inwestycja dla bankruta bo nie zwróci się NIGDY. Skoro tak dobrze prosperuje to dlaczego żaden z synów się nie może zająć tak intratnym interesem?

The cars
10 miesięcy temu

Laluniu jak będziesz już sama – to zapraszam na kawę śliczna jesteś

Romek Polański
10 miesięcy temu

w nazwie tego hotelu , w jego drugim członie brakuje litery „i” przed „A” : HOTEL KOMED(I)A

Czekoladowy deser
10 miesięcy temu

Nie polecam pracować tam u tej Pani.
Nie należy do miłych osób. A co do pracowników to wielu odeszło tych wykwalifikowanych hmmm ciekawe dlaczego 🤔🤔🤔

Bols
10 miesięcy temu

Marzę o drapaczach chmur w Ostrowie 😀

Arek
odpowiada  Bols
10 miesięcy temu

Piękna wizja. 60 pięter, dużo szkła, szklane windy na bokach i tężnia na dachu. Coś pięknego.

31
0
Napisz co o tym sądziszx