Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ACZKOLWIEK | PAULA WANGE-BURKIETOWICZ | ELENA OVCHAROVA

2 lutego @ 19:00 - 21:00

ACZKOLWIEK ceramika | asamblage
Wystawa jest dialogiem dwóch artystek, kobiet, matek, córek. Łączymy się, korzystamy z różnych form wypowiedzi jeśli chodzi o materiały, jednak prowadzimy dialog z rzeczywistością, formą, przeżywając w sztuce problemy i tematy, które nas łączą. Rozdarcie, rozczłonkowanie w rolach społecznych, poddawanie się oczekiwaniom ale również krytyce. Funkcjonowanie na wielu płaszczyznach życia w którym jest miejsce dla każdego.
Aczkolwiek… jest to słowo skierowane do Was i do nas, spotykamy się, rozmawiamy, łączymy się, aczkolwiek różnimy się i to jest właśnie wartość najwyższa.
Spójnik aczkolwiek jest skierowany do czasu, do codzienności. Jesteśmy zajęte rutyną, aczkolwiek udało nam się połączyć siły i zrealizować wspólny projekt.
Paula Wange – Burkietowicz
Architekt i ceramik, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Rozwijając zainteresowanie ceramiką ukończyła specjalizację z ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
W sztuce fascynują ją żywioły z jakich wykluwa się ceramika, wzajemne oddziaływanie obiektów oraz relacja współczesnego człowieka z otaczającym światem.
Od 2018 roku prowadzi autorska pracownię ceramiczną Elements Studio Ceramika, gdzie wykonuje obiekty przestrzenne oraz autorskie serie naczyń użytkowych.
Elena Ovcharova
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu – Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Praca dyplomowa pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego w roku 2011. Tworzy lalki, obiekty, rzeźby tekstylne. Aktualnie pracuje jako terapeuta w ŚDS w Odolanowie, aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym regionu, biorąc udział w wystawach i przeglądach sztuki.

Szczegóły

Data:
2 lutego
Godzina:
19:00 - 21:00

Miejsce wydarzenia

Forum Synagoga
ul. Raszkowska 21
Ostrów Wlkp.,
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *