Pachniało niespodzianką w Gdynii. Teraz Siarka

Wysoką porażką zakończyło się spotkanie BM Slam Stali w Gdynii. Ostrowianie przegrali aż 89:68. O przegranej naszych zawodników zadecydowała fatalna gra w czwartej kwarcie.

+

Do przerwy w Gdynii pachniało niespodzianką. Stal prowadziła różnicą sześciu punktów. W trzeciej kwarcie gospodarze odrobili prawie wszystkie straty i stało się jasne, że losy meczu rozstrzygną się w jego ostatniej odsłonie. Niestety, podopieczni Zorana Stretenovica zagrali w niej fatalnie. Rzucili zaledwie sześć punktów i w rezultacie spotkanie zakończyło się wysoką porażką. Asseco wygrało aż 89:68. Była to 16 przegrana ostrowskiego zespołu w tym sezonie.

Okazja do rehabilitacji pojawi się już w najbliższą sobotę. Rywalem Stali na wyjeździe będzie wtedy Siarka Tarnobrzeg, która zajmuje przedostatnie 16 miejsce w ligowej tabeli. Do tej pory ta drużyna wygrała zaledwie sześć spotkań. Łatwo Stali nie będzie, ale bez wątpienia z tego terenu można przywieźć zwycięstwo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Asseco Gdynia –BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 89:68 (22:26, 18:20, 21:16, 28:6)

Asseco: Żołnierewicz 22, Matczak 18, Hickey 18, Frasunkiewicz 15, Kaplanović 6, Kowalczyk 7, Parzeński 3, Szczotka 0.

BM Slam Stal: Millage 18, Nikołow 16, Sroka 11, Ochońko 11, Wangmene 4, Żurawski 3, Zębski 3, Kaczmarzyk 2, Suliński 0, Delaney 0.