Dziewczyny kopią aż miło

W poniedziałek, 23 maja 2016 roku piłkarki Ostrovia 1909 pojechały do Poznania. Tam na lidera rozgrywek czekał zespół 13 Poznań –drużyna, która zajmowała 3. miejsce w tabeli. Dziewczyny pojechały mocno zmobilizowane i chciały zamazać dość pechowo przegrane spotkanie z Medykiem Konin w poprzedniej kolejce.

+

Zespół od pierwszych minut odważnie zaatakował i już w 6. minucie po indywidualnej akcji Małgorzaty Knuły Ostrovia cieszyła się z prowadzenia. Cały mecz od tego momentu przebiegał pod dyktando lidera. Pod koniec pierwszej połowy Katarzyna Ciesiółka podwyższyła wynik na 0:2.

Druga połowa to niezły początek naszych przeciwniczek, które zaatakowały i stworzyły sobie kilka sytuacji. Na szczęście na posterunku była dobrze grająca defensywa biało – czerwonych. Po kilku minutach wszystko wróciło do nomy i znów nasz zespół złapał odpowiedni rytm. Bramkę na 3:0 strzeliła Małgorzata Knuła. W końcówce dziewczyny w zamieszaniu podbramkowym co prawda straciły bramkę, ale utrzymały wynik do końca. Nasze zawodniczki nadal są liderkami III ligi i na 3 kolejki przed końcem są już niemal pewne awansu do II ligi.

Zapraszamy kibiców na mecz w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 na boisko na Zacharzewie przy Gimnazjum nr 4, przy ulicy Krotoszyńskiej.