Uczniowie na przełaj

Na terenie Ośrodka Piaski-Szczygliczka rozegrane zostały w dniu 9 października 2015 r. Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych. Zawody zdominowały reprezentacje ostrowskich liceów.

Rywalizacja odbywała się w kategorii dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosili się 7 zespół dziewcząt i 8 chłopców. Każdy dziesięcioosobowy zespół miał do przebiegnięcia jedno okrążenie (ok. 1 km) w systemie sztafetowym.

Z dystansem, swoimi słabościami i rywalami najlepiej poradziły sobie reprezentacje dwóch liceów III LO i I LO. Zarówno wśród chłopców, jak i dziewczyn uczniowie tych dwóch szkół zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Miejsce trzecie w kategorii dziewczyn wywalczyły zawodniczki ZSP CKU Przygodzice. Wśród chłopców na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja ZST. Puchary i pamiątkowe medale zwycięzcom wręczył Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Andrzej Biegański szef Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego,  który był organizatorem zawodów.