Ostrovia 1909 pokonała ekstraligowy Ruch Chorzów

Piłkarski pojedynek, który odbył się w środę, przysporzył wiele pozytywnych emocji kibicom Ostrovii 1909. Piłkarze z grodu nad Ołobokiem pokonali drużynę Ruchu Chorzów 2:1 i tym samym awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Następnym rywalem będzie Cracovia, która wyeliminowała Okocimskiego Brzesko.

+

Od pierwszego gwizdka ostrowianie zostali zepchnięci do defensywy. Poskutkowało to utraconym golem w 17 minucie kiedy to po wyrzucie z autu, Filip Starzyński wbiegając w pole karne, oddał strzał z ostrego kąta pokonując stojącego na bramce Ostrovii Karola Szymańskiego.

Chorzowianie w 38 minucie stracili bramkę. Marek Szymanowski tym samym doprowadził do remisu.
Druga połowa upływała pod znakiem bezbarwnej gry. W 82 minucie chorzowianin dotknął ręką piłki w polu karnym. Tę sytuację znakomicie wykorzystał Błażej Cyfert strzelając gola z rzutu karnego. Na Stadionie Miejskim zapanowała euforia. Ostatnie minuty spotkania to seria faulów na zawodnikach Ostrovii. Po doliczonym czasie trzech minut sędzia Artur Aluszyk zakończył spotkanie będące awansem do kolejnego etapu Pucharu Polski.Kibiców drużyny Ruch Chorzów nie było, ponieważ dostali od PZPN zakaz stadionowy za pobicie rok wcześniej Meksykanów na plaży.

W czasie meczu policja zatrzymała kibica Ostrovii, który rzucił petardą. Następnie przeszukano jego samochód.

[jwplayer mediaid=”70236″]

Ostrovia 1909 – Ruch Chorzów 2:1 (1:1)

Bramki:0:1 Filip Starzyński (17), 1:1 Marek Szymanowski (38), 2:1 Błażej Cyfert (82, karny)

Ostrovia: Szymański – Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk, Szymanowski (88.Janoś), Cyfert, Rusek, Giecz (87. Perz), Kaczmarek, Kempiński.

Ruch: Kamiński – Kuś, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel (85. Szewczyk), Kowalski (66. Tanczyk), Babiarz (46. Visnjakovs), Starzyński, Surma, Zieńczuk, Kuświk.