Arged BM Slam Stal zwycięzcą w turnieju Suzuki Puchar Polski

Koszykarze z ostrowskiej drużyny Arged BM Slam Stal zwyciężyli w corocznym turnieju Suzuki Puchar Polski. Wzięło w nim udział 8 czołowych zespołów z Energa Basket Ligi. Koszykarze reprezentujący Ostrów Wlkp. otrzymali do podziału 250 tys. zł, z czego 100 tys. zł przekazał organizator turnieju.

+

Droga do zwycięstwa w turnieju nie była łatwa. Koszykarze Arged BM Slam Stali pokonali ostatecznie Arkę Gdynia. Pierwsza kwarta była  wyrównana. W ostatnich sekundach po celnym trafieniu do kosza przewagę jednego punktu zdobył zespół z Gdyni.

Ostrowski zespół zmotywowany spodziewaną gratyfikacją finansową już po czterech minutach drugiej kwarty prowadził 7 punktami. Taka sytuacja spotęgowała skuteczność przeciwników. Gdyński zespół dzięki świetnej serii odrobili straty. Przez pewien moment prowadzili nawet 5 punktami, by wraz z gwizdkiem kończącym połowę finałowego meczu prowadzili już 2 punktami 39:37.

Koszykarze Arki Gdynia w trzeciej kwarcie wypracowali 7 punktowe prowadzenie. To zostało jednak skontrowane skutecznymi rzutami M. Scotta i M. Kostrzewskiego. III kwarta zakończyła się 4 punktami przewagi dla przeciwników.

Jak to bywa w koszykówce, oba zespoły potrafią wypracować nawet 7 punktowe prowadzenie, by już po chwili je stracić. Minutę przed końcem meczu Arged BM Slam Stal prowadził zaledwie dwoma punktami. Gdynianie majac 8 sekund na doprowadzenie do remisu, nie trafili w ostatniej akcji. Iwan Maras zablokował rzut Garbacza.

Suzuki Puchar Polski jest drugą ważną imprezą zaraz po Mistrzostwach Polski.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Arka Gdynia 77:74 (21:22, 16:17, 18:20, 22:15)

Arged BM Slam Stal Ostrów: Mateusz Kostrzewski 21, Mike Scott 20, Michał Chyliński 13, Przemysław Żołnierewicz 8, Daniel Szymkiewicz 7, Shawn King 4, Ivan Maraś 3, Witalij Kowalenko 0, Michał Nowakowski 0, Nemanja Jaramaz 0.

Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 17, Deividas Dulkys 14, Robert Upshaw 12, James Florence 12, Marcus Ginyard 11, Jakub Garbacz 3, Dariusz Wyka 3, Adam Łapeta 2, Marcel Ponitka 0

CZYTAJ  Małe dzieci bez ubrań chodziły po osiedlu!