Polacy z medalami – Mistrzostwa Świata w szybownictwie 2018

Wielkim sukcesem naszych reprezentantów zakończyły się 35. szybowcowe mistrzostwa świata w trzech klasach przelotowych, rozgrywane przez ostatnie dwa tygodnie w Ostrowie Wielkopolskim na lotnisku w Michałkowie. W każdej klasie na podium znalazł się polski pilot.

+

W klasie Standard brązowy medal zdobył Mateusz Siodłoczek, a bardzo wysokie 5. miejsce zajął Łukasz Błaszczyk. W klasie Club srebrny medal wywalczył Tomasz Rubaj, a tuż za podium znalazł się Jakub Barszcz. A mogło być w tej klasie znacznie lepiej, obydwaj nasi szybownicy do ostatniej konkurencji byli na czele, niestety ostatni przelot nie był szczęśliwy.

Udało się natomiast zdobyć dwa czołowe miejsca naszym reprezentantom w klasie 15-metrowej. Zwyciężył nasz niesamowity pilot szybowcowy Sebastian Kawa, który obronił tytuł w tej klasie z ubiegłego roku, zdobywając tym samym już 14-ty złoty medal mistrzostw świata w historii swoich startów.

Wicemistrzem świata w 15-metrowej został Łukasz Grabowski, brązowy medalista z ubiegłego roku. Dzięki tym bardzo wysokim pozycjom wszystkich naszych zawodników startujących w mistrzostwach zdobyliśmy również złoty medal w klasyfikacji drużynowej jako jedyny kraj z notą ponad 900 punktów. W sumie zawody ukończyliśmy z 2 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów szybowcowych.