Toruń pokonał Ostrów w 3 meczu półfinału PLK

Trzeci mecz półfinału PLK pomiędzy BM Slam Stalą Ostrów Wlkp., a Polskim Cukrem Toruń, zakończył się porażką naszego klubu w stosunku 84:78. I choć cały mecz był wyrównany, jego końcówka należała do gospodarzy pojedynku. Rezultat tego meczu skutkuje koniecznością rozegrania kolejnej bitwy już w czwartek na toruńskiej hali.

+

Ostrowski zespół rozpoczął mecz celnym rzutem za 3 punkty. Kolejne dwie akcje Śkifića i Holta wysunęły ostrowską stal na prowadzenie 0:7. Po chwili wynik na tablicy wskazywał 2:10. Oba zespoły miały problem ze zdobywaniem punktów. Upływający czas przyczynił się do skuteczniejszej gry torunian. Zmniejszyli oni stratę do 6:10, a po kolejnych minutach 12:14. W ostatniej minucie torunianie doprowadzili do remisu 16:16. Stalówka ostatnim tchnieniem w tej kwarcie wywalczyła 3-punktowa przewagę 17:20.

W drugiej kwarcie torunianie kilkukrotnie odrabiali straty i ostatecznie zakończyli ją tracąc jeden punkt. Trzecia kwarta to kilkupunktowe serie ze strony obu klubów. Rywalizacja zakończyła się sporą zdobyczą punktową 24:25.  W ostatniej kwarcie ostrowianie w boju uzyskiwali przewagę 5-punktową. Jednak toruński zespół przeprowadził bardzo skuteczną 9-punktową ofensywę, rozstrzygającą losy meczu.

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów 84:78 (17:20, 22:20, 24:25, 21:13)

Polski Cukier: A. Cel 14, G. Cosey 24, K. Gruszecki, C. Mbodj 17, Ł. Wiśniewski 5, B. Diduszko 2, A. Perka 4, K. Sulima 6, T. Śnieg 6, D. Jeszke, D. Newbill 6

Stal: A. Johnson 14, A. Łapeta 2, Ł. Majewski, J. Škifić 6, S. Holt 13, N. Marković 13, M. Chyliński, M. Kostrzewski 18, S. Łukasiak 7, T. Ochońko, G. Surmacz, M. Carter 5