BM Slam Stal drugi raz pokonał Toruń w półfinale PLK! (wideo)

Mamy to! W półfinale play off prowadzimy 2:0 z Polskim Cukrem Toruń. W sobotni wieczór w pełnym dramaturgii meczu pokonaliśmy rywala 82:81. To było kapitalne widowisko, które do czerwoności rozgrzało fanów basketu.

+

Początek sobotniego meczu był wyrównany, ale później lepiej prezentowali się goście. Po I kwarcie zespół z Torunia prowadził 22:14. W drugich dziesięciu minutach przyjezdni uciekli nawet na dystans 10 punktów. W 14 minucie prowadzili 31:21. Ostrowianie musieli więc odrabiać straty. Finisz II kwarty był świetny dla ,,Stalówki”, która do przerwy prowadziła 40:39.

W II połowie dawka emocji była jeszcze większa. W III kwarcie świetnie grający gospodarze wypracowali sobie 12 punktów przewagi. W 26 minucie prowadzili 61:49. Zespół Polskiego Cukru potrafił jednak odrobić straty. W IV kwarcie to goście prowadzili 67:64 i 73:69.

Finisz ponownie należał do BM Slam Stali. W niesamowitej końcówce ważne rzuty trafiali: Marc Antonio Carter i Mateusz Kostrzewski. Na minutę przed końcem po trafieniu DJ-a Newbilla było 80:79 dla rywali, ale w odpowiedzi z dystansu trafił Marc Antonio Carter, wyprowadzając ,,Stalówkę” na prowadzenie 82:81.

W ostatniej akcji meczu w posiadaniu piłki byli goście. DJ Newbill rzucał z dystansu, ale został zatrzymany przez Marca Antonio Cartera. To oznaczało sukces dla podopiecznych trenera Emila Rajkovića.

Koszykarze BM Slam Stal nie zamierzają się więc zatrzymywać. W sobotni wieczór po raz drugi pokonali Polski Cukier Toruń. Są o krok od awansu do finału. To było 13. zwycięstwo z rzędu dla podopiecznych trenera Emila Rajkovića. Jednocześnie żółto-niebiescy po raz czwarty pokonali w tym sezonie toruński zespół.

Ostrowianie prowadzili przez 17 minut i 23 sekundy. Toruński zespół znajdował się na prowadzeniu przez 17 minut i 5 sekund. W tym spotkaniu mieliśmy 19 zmian prowadzenia. 11 razy na świetlnej tablicy był remis. W rywalizacji ,,Stalówki” z Polskim Cukrem oglądaliśmy wszystko, co jest najlepsze w koszykówce. Były efektowne akcje. Była walka o każdy metr parkietu i wielka dramaturgia do ostatnich sekund.