Demolka w Krośnie. Pokaz siły BM Slam Stal

Kapitalne spotkanie rozegrali w sobotni wieczór koszykarze BM Slam Stal. Ostrowianie gościli w Krośnie. Zespół tamtejszego Miasta Szkło nie miał nic do powiedzenia w rywalizacji ze ,,Stalówką”, która przypominała świetnie pracującą maszynę. Ostrowianie niczym walec zmiażdżyli swojego rywala. Wynik końcowy 96:60 dla żółto-niebieskich mówi wszystko. W tym spotkaniu ,,Stalowcy” zaprezentowali rewelacyjną skuteczność. Trafili 28 z 31 rzutów za 2. To dało im 90 procent w tym elemencie!

+

Sobotni mecz to był popis siły w wykonaniu podopiecznych trenera Emila Rajkovića. Już po I kwarcie ostrowski zespół prowadził efektownie 29:11. W kolejnych minutach żółto-niebiescy mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, gromiąc rywala 96:60. To 15. wygrana BM Slam Stal w tym sezonie. Jednocześnie to siódme ligowe zwycięstwo z rzędu. Dzisiaj ostrowianie zaprezentowali kapitalną skuteczność w rzutach za 2 punkty, która wyniosła rekordowe 90%. Po tym spotkaniu ,,Stalowcy” zajmują 4 miejsce w tabeli. Ten mecz pokazał, jak szerokim składem dysponuje trener Emil Rajković.

Miasto Szkła Krosno – BM Slam Stal 60:96 (11:29, 17:19, 15:23, 17:25)

Miasto Szkła: JayVaughn Pinkston 12, Anton Gaddefors 10, Davis Lejasmeiers 9, Peter Alexis 9, Jakov Mustapić 6, Marcin Sroka 6, Dariusz Oczkowicz 6, Damian Pogoda 2, Grzegorz Grochowski 0, Krzysztof Jakóbczyk 0.

BM Slam Stal: Jure Skifić 19, Michał Chyliński 17, Nikola Marković 9, Grzegorz Surmacz 8, Adam Łapeta 7, Aaron Johnson 7, Mateusz Kostrzewski 7, Łukasz Majewski 6, Marc Carter 6, Michał Kierlewicz 4, Tomasz Ochońko 4, Szymon Łukasiak 0.