Najlepszy wśród Polaków walczył we Francji

Ten rok z pewnością należy do Błażeja Wojciechowskiego – zawodnika Ostrowskiej Kawalerii Kolarskiej. Zawodnik podczas wyścigu La Marmotte we Francji zajął 38. miejsce na 6 500 kolarzy uzyskując najlepszy czas z grupy polskiej, zdobył tytuł Mistrza Polski Amatorów w Podgórzynie oraz wywalczył tytuł Mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski Górskich w kolarstwie szosowym.

+

Błażej Wojciechowski urodził się 1 grudnia 1988 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Jest zawodnikiem Ostrowskiej Kawalerii Kolarskiej, której prezesem i trenerem jest Andrzej Przeniczka.

– Błażej Wojciechowski kolarstwo trenuje pod moim okiem już od 10 lat – mówi Andrzej Przeniczka, trener i prezes Ostrowskiej Kawalerii Kolarskiej. – W roku 2015 zajął 4. miejsce, w roku 2016 był dopiero jedenasty, a w tym roku odniósł największy sukces krajowy.