Magia Świąt na Ostrowskich Piaskach

W niedzielę na Piaskach-Szczygliczce zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą sportowej rywalizacji w biegach. Impreza była bardzo urozmaicona: bieg dzieci, młodzieży, pływających morsów oraz zaprawionych biegaczy.

+

Najmłodsi w liczbie ponad 250 wraz z opiekunami rozpoczęli to święto. Wszyscy w czapeczkach mikołajkowych pobiegli co sił w nogach na metę, gdzie czekał na nich medal. Po nich wystartowały morsy. Po blisko czterech minutach na mecie jako pierwszy mors przybiegł Zbigniew Matysik. Tuż za nim przybiegł Mateusz Grabarek.

Trzeci był Waldemar Gertig. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Źródlewska druga była Weronika Wodiczko a trzecia Patrycja Jurkiewicz.
Bieg główny rozpoczął się o godzinie 13. Dystans 4km najszybciej przebiegł Mateusz Grajek, zaraz za nim finiszował Michał Przerwa. Trzecie miejsce zajął Robert Zborowski. Najszybszą kobietą była Olga Kazimyrowa drugą lokatę zajęła Ewa Pachurka, a trzecią Anna Górska.

Organizatorzy dziękują bardzo za rewelacyjną atmosferę mikołajową i liczą, że impreza ta zapisze się na stałe w kalendarzu ostrowskich zapaleńców biegania i morsowania.