Wielki thriller i walka! Mamy 2-0 w ćwierćfinale (foto)

Niemożliwe stało się możliwe. Brakuje słów i epitetów, by opisać to wszystko, co działo się w drugim meczu play off pomiędzy zespołami BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski i MKS-u Dąbrowa Górnicza. Podopieczni Emila Rajkovicia, dzięki zwycięstwu w niedzielę 81:75, są już od krok od awansu do fazy półfinałowej. Goście postawili żółto-niebieskim niewyobrażalnie trudne warunki, a spotkanie miało wręcz dramatyczny przebieg.

+

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gości 17:15, którzy oddali zaledwie siedem rzutów z gry przy 18 drużyny Stali. MKS trafiał jednak na 71 procentowej skuteczności. W 14 minucie ekipa z Dąbrowy Górniczej ,dzięki trafieniom z dystansu odskoczyła na 9 „oczek” – 29:20. Za odrabianie strat wzięli się gospodarze. Kolejne asysty zbierał Aaron Johnson (8 do przerwy) i „Stalówka”, schodząc na przerwę do szatni, wygrywała 37:33.

Trzecią odsłonę spotkania nieźle rozpoczął Kamil Chanas, rzucając dwukrotnie celnie zza linii 6,75 m. Kolejne minuty należały jednak do rywali. Swoje doświadczenie pokazali Bartłomiej Wołoszyn, Witalij Kowalenko i Kerron Johnson. W 36 minucie ekipa Drażena Anzulovicia prowadziła w Ostrowie Wielkopolskim 66:59. Gospodarze wrócili z dalekiej podróży. Mimo niekorzystnego wyniku nikt nie załamywał rąk, a koszykarzom skrzydeł dodawała ostrowska publiczność. Emil Rajković niesamowicie nastroił swoich podopiecznych. Na minutę przed końcem był remis 70:70, a w kolejnej akcji „trójkę” rzucił Marc Carter. Ostatnie sekundy to gra taktyczna z faulami. Nerwową końcówkę wytrzymali gracze BM Slam Stali, triumfując 81:75.

Najskuteczniejszym graczem meczu był Marc Carter, autor 28 punktów. W zespole MKS-u najlepiej punktował Kerron Johnson – 16.

Trzecie spotkanie w tej parze zaplanowane zostało w najbliższą środę, 12 maja o godzinie 17:45 w Dąbrowie Górniczej.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 81:75 (15:17, 22:16, 12:19, 32:23)

BM Slam Stal: Carter 28, King 14, Johnson 8, Kostrzewski 8, Nikołow 7, Chanas 6, Majewski 5, Ochońko 3, Tomaszek 2, Szewczyk 0.

MKS: Johnson 16, Wilson 14, Kowalenko 14, Wołoszyn 12, Wesley 8, Chatkevicius 7, Szymański 4, Piechowicz 0, Wieczorek 0.