Wielki mecz! BM Slam Stal zdobyła Starogard Gdański

Gorący parkiet Kociewskich Diabłów zdobyty! BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w niedzielny wieczór zanotowała piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki, pokonując Polpharmę Starogard Gdański 79:78. Kluczowe punkty w ostatnich sekundach meczu rzucił Łukasz Majewski. Co to było za spotkanie!

+

Pierwsza kwarta wygrana przez ostrowian 27:23 świadczy o ofensywnej, odważnej koszykówce. BM Slam Stal pokazała zespołowy basket z liczbą dziesięciu asyst. W tym elemencie dominował oczywiście Aaron Johnson, który karcił rywali również trafieniami z dystansu.

Druga odsłona rozpoczęła się od trafień zza linii 6,75 m – dwóch Szymona Szewczyka i jednego Tomasza Ochońko. W 13 minucie było już więc 36:23 dla żółto-niebieskich. Kociewskie Diabły odpowiedziały sześcioma punktami z półdystansu. Konsekwentna gra pozwoliła ostrowskiej drużyny wygrywać 45:38. Jednej zbiórki brakło Shawnowi Kingowi, aby w 16 minut zaliczyć double-double (11 punktów, 9 zbiórek).

W przerwie trener Polpharmy, Mindaugas Budzinauskas motywował swoich podopiecznych do lepszej gry. Gospodarzom udało się zmniejszyć straty do czterech punktów. Ostrowska drużyna szybko jednak zripostowała i po 30 minutach mieliśmy rezultat 62:51.

W czwartej kwarcie w Polpharmie aktywni i skuteczni w ataku byli Marcin Flieger i Łukasz Diduszko. Gospodarze odrobili straty i wyszli na prowadzenie 78:77 po „trójce” Urosa Mirkovica. 8 sekund przed końcem odbił je Łukasz Majewski, zbierając piłkę w ataku i dobijając nieskuteczny rzut zza łuku Marca Cartera. Amerykanin wcześniej zmusił do straty Anthony’ego Milesa. Piłkę meczową miał jeszcze Mirkovic, ale ta zatańczyła na obręczy i nie wpadła do kosza. BM Slam Stal wygrała 79:78!

To dla żółto-niebieskich piąte zwycięstwo z rzędu i trzynaste w tym sezonie!

Dziękujemy za doping naszym kibicom, którzy dotarli do Starogardu Gdańskiego oraz tym, którzy śledzili transmisje internetowe i trzymali kciuki za Stalówkę.

Polpharma Starogard Gdański – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:79 (23:27, 15:18, 13:17, 27:17)

Polpharma: Flieger 17, Mirković 13, Miles 13, Sajus 10, Davis 9, Diduszko 8, Schenk 3, Paliukenas 3, Michałek 2.

BM Slam Stal: King 17, Szewczyk 16, Johnson 13, Majewski 12, Carter 12, Troupe 4, Ochońko 3, Chanas 2, Tomaszek 0, Nikołow 0.