Bardzo ważne zwycięstwo w Sopocie

Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski potwierdzają wysoką formę. W czwartkowy wieczór podopieczni Emila Rajkovicia pokonali na wyjeździe drużynę Trefla Sopot 87:71, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu, a już 11. w całym sezonie. Rewanż za porażkę w I rundzie udany w 100-procentach!

+

Rezultat spotkania rzutem zza łuku otworzył Christo Nikołow. To była dobra kwarta w wykonaniu Bułgara, który zdobył 9 punktów. Ostrowski zespół zyskał kilka oczek przewagi. W 7 minucie po trafieniu Filipa Dylewicza Trefl objął pierwsze prowadzenie 17:15. Nie trwało ono zbyt długo, a tuż przed końcową syreną efektownie z dystansu trafił Tomasz Ochońko i BM Slam Stal prowadziła 22:21.

W drugiej kwarcie sopocki zespół jeszcze raz miał minimalną przewagę. Z dobrej strony zaprezentował się Kamil Chanas. Do przerwy zbudowaliśmy niezłą zaliczkę – 45:34.

Trzecia odsłona meczu to 7 punktów z rzędu ostrowskiej drużyny. Popisowo grał Aron Johnson. W 26 minucie po rzucie Christo Nikołowa zza linii 6,75 m było już 66:47. Gospodarze zerwali się jeszcze i chcieli wrócić do gry zdobywając 9 punktów z rzędu (66:56).

Pożar szybko został ugaszony w ostatniej kwarcie, kiedy gracze ostrowskiej drużyny celnie mierzyli z dystansu. Dwukrotnie z zimną krwią trafiał Szymon Szewczyk, a wcześniej Aron Johnson i Porter Troupe. Sopocianie mieli już niewiele do powodzenia. BM Slam triumfowała 87:71. Rewanż za porażkę w Ostrowie (70:73) udał się więc z nawiązką.

Podopieczni Emila Rajkovica rozegrali kolejne dobre spotkanie. Można jedynie przyczepić się do przeciętnej skuteczności na linii rzutów wolnych (14/27). Jednak jak mówi stare porzekadło: zwycięzców się nie sądzi.

Najskuteczniejszym graczem „Stalówki” był Christo Nikołow. Double-double zapisaliśmy na konto Aarona Johnsona (15 punktów, 10 asyst) i Shawna Kinga (16 punktów, 16 zbiórek).

W sopockim Treflu po 15 punktów rzucili Anthony Ireland i Piotr Śmigielski.

Dla BM Slam Stali była to już dziewiąta wygrana w ostatnich jedenastu spotkaniach. Czwartkowy sukces daje też ostrowskiej drużynie szóste miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki z bilanse 11-8.

Trefl Sopot – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 71:87 (21:22, 13:23, 22:23, 15:19)

CZYTAJ  W Ostrowie nie będą ogrzewać węglem?

Trefl: Anthony Ireland 15, Piotr Śmigielski 15, Filip Dylewicz 10, Tyler Laser 7, Artur Mielczarek 7, Nikola Marković 6, Marcin Stefański 4, Jakub Karolak 4, Grzegorz Kulka 3, Michał Kolenda 0, Łukasz Kolenda 0.

Christo Nikołow 19, Shawn King 16 (16 zb), Aaron Johnson 15 (10 as), Szymon Szewczyk 10, Kamil Chanas 9, Porter Troupe 5, Marc Carter 4, Tomasz Ochońko 4, Łukasz Majewski 3, Robert Tomaszek 2.