To był mecz! Wygrana BM Slam Stal w gorącej atmosferze

W mroźny, sobotni wieczór było gorąco za sprawą spotkania 13. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. We własnej hali koszykarze drużyny BM Slam Stal ograli wyżej notowany PGE Turów Zgorzelec. To dla żółto-niebieskich już szóste zwycięstwo w ośmiu ostatnich meczach!

+

Podopieczni Emila Rajkovicia zanotowali efektowne otwarcie 11:2. Pod koszem w ataku dominował Shawn King. Znakomicie dysponowani w rzutach zza łuku byli Szymon Szewczyk i Łukasz Majewski, którzy karcili gości. Przewaga systematycznie rosła i do przerwy po trafieniu spod kosza Kamila Chanasa mieliśmy rezultat 47:27. Statystyki po stronie BM Slam Stali były imponujące:
57,6 procent skuteczności z gry, 20 zbiórek, 16 asyst (przy trzech rywali).

Po wznowieniu gry zmotywowani do walki przez sztab szkoleniowy wyszli gracze ze Zgorzelca. Przewaga powoli topniała, chociaż robił co mógł swoją skutecznością Christo Nikolow. PGE Turów udowadniał, że nie przypadkiem należy do czołowych ekip ekstraklasy. W czwartej kwarcie było już tylko 69:65 dla ostrowian. Wśród gospodarzy najwięcej zimnej krwi w ataku zachowywał Marc Carter, oddając celne rzuty z półdystansu w trudnych momentach.

—> Galeria <—

Emocji nie brakowało. Było gorąco, ale Stalówce udało się przetrzymać napór przeciwnika i zanotować ósmy triumf w tym sezonie – 82:71. Najskuteczniejszym zawodnikiem BM Slam Stali był Łukasz Majewski, który oprócz 17 oczek dołożył 10 zbiórek! Double-double zaliczył również Shawn King. Środkowy miał 10 punktów i 15 zebranych piłek. Christo Nikołow trafił natomiast wszystkie sześć rzutów z gry, co dało mu 14 oczek w 16 minut.

W drużynie ze Zgorzelca najwięcej punktów rzucił Michał Michalak – 21.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – PGE Turów Zgorzelec 82:71 (26:16, 21:11, 17:24, 18:20)

BM Slam Stal: Majewski 17 (3×3, 10 zbiórek), Marc Carter 14 (2×3), Nikołow 14, Szewczyk 14 (4×3), King 10 (15 zbiórek), Johnson 5 (1×3, 9 asyst), Troupe 4, Ochońko 2, Chanas 2, Tomaszek 0.

PGE Turów: Michalak 21, Tweety Carter 15, Ikovlev 9, Kostrzewski 9, Bochno 5, Jackson 5, Gospodarek 3, Archibeque 2.