Strażacy sikali do celu

Podwójnym zwycięstwem w kategorii mężczyzn i kobiet zakończyła się rywalizacja drużyn w XI Powiatowych Zawodach Sikawek Konnych, które odbyły się w dniu 6 lipca 2014 r. w Raszkowie.

+

Na zawodach wystartowało w sumie 14 drużyn w tym 5 żeńskich i 9 męskich zespołów. Zawodnicy z poszczególnych ekip mają do pokonania tor przeszkód. Muszą rozłożyć węże i wykorzystując pracę swoich mięśni oraz starą często zabytkową sikawkę konną podać wodę i strącić przeszkodę. O miejscu w końcowej klasyfikacji decyduje czas. Wygrywa ten, kto zrobi to najszybciej i bez punktów karnych.

zdjecie

zdjecie

W kategorii żeńskiej najlepsze okazały się strażaczki z OSP Topola Mała uzyskując czas 47,7 s. II miejsce zajęła drużyna z Wysocka Małego 57,2 sek. III miejsce zajęła ekipa ze Świeligowa 63,9 sek.

zdjecie

W grupie męskiej swój prymat potwierdzili strażacy z OSP Topola Mała. Uzyskali najlepszy czas 36,6 sek. i w nagrodę za trzecie z rzędu zwycięstwo zdobyli na własność Puchar Przechodni Starosty Ostrowskiego. II miejsce zajęła drużyna z Świeligowa 43,2 sek., a na III miejscu uplasowała się reprezentacja z Biskupic Ołobocznych 45,7 sek.

zdjecie

Pozostałe puchary ufundowali m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Raszków, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków. Podczas zawodów prezentowana była także oferta Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego firmy, która na rynek dostarcza kaski strażackie.