Półfinał dla BM Slam Stal

Misja numer 1 w play off 2018 zakończona sukcesem. W środę nasz zespół pokonał po raz kolejny ekipę Kinga. W Szczecinie zwyciężyliśmy, jak najbardziej zasłużenie 91:73. Tym samym ćwierćfinałową rywalizację kończymy w efektowny sposób 3:0. Teraz przed nami półfinał mistrzostw Polski. Rywalem będzie Polski Cukier Toruń. W najlepszej czwórce ligi jesteśmy po raz drugi z rzędu. To także czwarta taka sytuacja w historii ostrowskiej koszykówki.

+

Ostrowianie rozpoczęli środowy mecz w dobrym stylu. Po 5 minutach prowadzili 10:4. Później gospodarze odrobili straty. W 8 minucie zespół Mindaugasa Budzinauskasa prowadził 15:14.

II kwarta była popisem w wykonaniu żółto-niebieskich. W defensywie grali twardo i agresywnie. Gospodarze mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. W ataku tymczasem ,,Stalowcy” znakomicie dzielili się piłką. Gra była ułożona i konsekwentna. Przewaga rosła w błyskawiczny sposób. II kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od prowadzenia 15:2. W 15 minucie było 34:21 dla ostrowian, którzy do przerwy wygrywali efektownie 46:29.

W III kwarcie dobrze funkcjonującą ostrowską maszynę dopadł kryzys. Niemoc sprawiła, że ambitnie walczący gospodarze rzucili się w pościg. W zespole Kinga skuteczny był Sebastian Kowalczyk. Szczecińska drużyna mozolnie odrabiała straty. III kwartę King wygrał 30:15, zmniejszając prowadzenie ostrowian do zaledwie dwóch punktów.

W IV kwarcie emocji nie było, bowiem ,,Stalowcy” szybko wrócili do gry na wysokim poziomie. Ostrowski zespół ponownie przejął kontrolę nad meczem. Klasę potwierdził najlepszy rozgrywający ligi Aaron Johnson. W ciągu kilkudziesięciu sekund trzy trafienia trzypunktowe zanotował Stephen Holt. Ostrowianie wypracowali sobie 12 punktów przewagi, co pozwoliło im kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie ostrowski zespół wygrał 91:73.

Rywalizację w ćwierćfinale koszykarze BM Slam Stal wygrali 3:0. Tym samym po raz drugi z rzędu i czwarty w historii zespół z Ostrowa Wielkopolskiego wywalczył awans do półfinału mistrzostw Polski. W grze o wielki finał rywalem ,,Stalówki” będzie Polski Cukier Toruń, która także w trzech meczach pokonał MKS Dąbrowa Górnicza. Początek rywalizacji w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwszy mecz w czwartek, 10 maja. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 maja. Walka ponownie toczyć się będzie do trzech zwycięstw.